Lze v současné době vydělat na koupi nemovitosti?

30.11.2022

Nechtěli jste kupovat nemovitost v době, kdy byly ceny domů a bytů na maximu, ale pak přišlo zdražení hypoték a teď přemýšlíte, jestli se do pořizování vlastního bydlení vůbec pouštět? Ceny nemovitostí lehce klesly, to ale neznamená, že tomu tak bude navždy. Pustíte-li se do nákupu, můžete na něm vydělat, zejména pokud využijete tzv. floatovou hypotéku.

Olomouc je naším druhým domovem

17.10.2022

Olomouc je krásným městem s významnou historií. Najdeme zde Sloup nejsvětější trojice, Arcibiskupský palác, katedrálu sv. Václava, orloj, Pevnost poznání a nově i pobočku FND reality.

Jak se dělá odhad nemovitosti?

23.09.2022

„Kruci! Podle čeho se určují ceny? Vždyť tady byt 2+1 stojí prakticky to samé, co tady 4+1!“ Něco podobného si asi pomyslí řada lidí, kteří se dívají po novém bydlení. A právě na cenu a její odhad se dnes společně podíváme. Prozradíme jaké okolnosti ovlivňují prodejní cenu a jaké metody odhadci používají.

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti?

08.09.2022

Známe to všichni, každý o tom už slyšel a stejně nám to někdo pořád připomíná. Nemovitost je veliká investice a člověk si musí dát dobrý pozor, aby jej to nakonec velmi nezabolelo. Ano víme to, bereme to v potaz. A víme i to, na co se zaměřit.

Jak správně podat žádost na stavbu?

05.04.2022

Vyřizování všech povolení a souhlasů potřebných pro stavbu může být noční můrou. Co je třeba vyřídit a kde? A co mi hrozí, pokud patřičné povolení nezískám a stavím na černo?

O prodeji 30 rodinných domů

08.02.2022

Slavíme! Třicet rodinných domů prodáno během deseti měsíců. Jak se ale zrodil nápad na tak velký projekt a co všechno předcházelo jeho realizaci?

Jak na prodej zahrady

16.12.2021

Zájem o zahrádkářství v posledních letech rapidně vzrostl. S tím vzrůstá i počet dotazů, jaká jsou specifika při prodeji zahrady a co si před podpisem smlouvy zkontrolovat. Po přečtení tohoto článku budete mít ve všem jasno.

Jaká práva a povinnosti má majitel bytu a nájemce?

04.10.2021

Uzavřeli jste nájemní smlouvu a nevíte, jaké přesné povinnosti vám z ní vyplývají? Poradíme vám, zda smíte v bytě chovat zvíře a přivést si návštěvu, když vám to smlouva zakazuje. Vysvětlíme také, kdo hradí opravy v bytě a jak postupovat při poškození bytu.

S kým nově spolupracujeme

20.05.2021

Je pro nás klíčové dát našim klientům vždy něco navíc. Proto průběžně navazujeme nové spolupráce. Při výběru spolupracujících firem se necháváme inspirovat našimi klienty a vycházíme z jejich potřeb.

STAV REALITNÍHO TRHU V ČR

02.10.2020

Naše realitní kancelář je členem ARK tedy Asociace realitních kanceláří a na konci měsíce srpna probíhala pravidelná anketa o stavu realitního trhu v ČR. Dovoluji si přinést její vyhodnocení a komentář k jednotlivým otázkám.

ZMĚNY DÍKY COVIDU

04.09.2020

Podívejme se přehledně na zásadní změny, které přinesla krize na realitních trzích. Ať už je to zrušení daně z nabytí nemovitosti, snížení cen nájmu tak i zvýšení poptávky po chatách a chalupách.

VÝVOJ CEN NEMOVITOSTÍ V LÉTĚ

04.09.2020

Nabídek je na trhu stále méně a to žene ceny nemovitostí nahoru. Ještě je předčasné dělat závěry, zda pandemie koronaviru bude mít nějaký vliv na realitní trh. Červnová data nám však říkají, že nabídka je zatím tak nízká.