Ceny realit

Ceny realit

V dnešním moderním světě je realitní makléř často považován za součást rodiny, alespoň ve vyspělém světě. Lidé jsou zvyklí měnit místa bydliště podle práce a nevadí jim stěhování. Bohužel Češi k tomu ještě nedospěli a změna bydliště je pro ně nemyslitelná. Když jsem byl v Americe za kamarádem, který je realitním makléřem už 25 let, překvapilo mě, jak nadstandardní vztah měl se svými klienty. Zrovna řešil Collegenovi, kteří s ním absolvovali už své čtvrté stěhování. Stali se z nich přátelé.

U nás je díky mediálnímu tlaku a bohužel občas pravdivému, považován realitní makléř za sprosté slovo a symbol podvodu. Proč? Protože spokojení klienti si svoji radost z dobře provedené práce realitního makléře nechávají pro sebe, no a ti nespokojení svoji zlobu rozlévají všude kolem sebe. Každému se nezavděčíte.

A s tím souvisí ceny realit, dobrý makléř v souladu s klientem stanoví správnou ne nadsazenou cenu, byť si tím sníží provize, ale nemovitost se prodá rychle a jsou spokojeny všechny tři strany. Realitní činnost je vysoce odbornou záležitostí, obnáší mnoho aktivit a dovedností, které Vám údajní pomocníci na internetu nabízí také na tzv. bezrealitních serverech, ale ve skutečnosti to jsou skrytí realitní makléři, kteří si tu provizi od Vás klientů vezmou jinak.

Není nad osobní kontakt. Stanovit správně cenu nemovitosti vyžaduje zkušenosti a hlavně, nepodlehnout velkým očím klienta, který si ceny porovnává na internetu aniž by tušil, že to jsou nabídkové, ale zdaleka ne prodejní ceny.

Proto, chcete-li prodat nemovitost, obraťte se na nás a přesvědčete se, že jsme na svém místě.