blog

ZAMYŠLENÍ NAD VÝVOJEM CEN V BRNĚ V ROCE 2020

FND reality 04.09.2020

ZAMYŠLENÍ NAD VÝVOJEM CEN V BRNĚ V ROCE 2020

ZAMYŠLENÍ NAD VÝVOJEM CEN V BRNĚ v roce 2020.

Vývoj cen, zejména bytů na území Brna v průběhu roku nestagnoval, spíše mírně rostl. Tento trend bude pokračovat i ve zbývajícím období do konce roku.

 

DŮVOD JE PROSTÝ

Nedostatek bytů v nabídce realitních kanceláří, politika bank na hypotečním trhu a zejména příliv lidí z venkova, kteří se za prací stěhují do města. Zejména ještě i nadále porostou ceny malých bytů 1+kk, 1+1, 2+kk, 2+1, protože jsou cenově přijatelnější než větší byty. Navíc vzhledem k cenám pozemků, na celém území Brněnska, je to lepší varianta, než si postavit byť malý dům.

Lze také předpokládat i zvýšený zájem o podnájmy, kdy ceny předpokládám, mírně porostou cca o 2 %, proto i možnost koupit větší byt se jeví, i přes současné ceny, jako dobrá investiční příležitost.

Vzhledem k těmto okolnostem poklesl počet prohlídek nemovitostí cca o 10 %, ale pro realitní trh to neznamená problém, protože nemovitostí k prodeji je opravdu v současné době poměrně málo. Navíc, je zde jeden zásadní faktor - nových bytů se moc nestaví, proto zájemci pořád budou a jde jen o to, jaký prostor pro vyjednávání v rámci ceny bude. Prodávající totiž často spekulují, šroubují ceny do nesmyslných částek a v podstatě způsobí to, že se jejich nemovitost stane neprodejnou a zprofanovanou. 

Je tu ale i druhý trend. Odliv lidí z městských částí do okolí města, kde si chtějí postavit své vlastní bydlení a zkušenost je cca do 30 minut jízdy autem od centra Brna. Proto jsou i ceny pozemků v těchto lokalitách poměrně vysoké, a lze předpokládat, že v dohledné době se snižovat nebudou. Často prodej současného bydlení je pro tyto lidi zdroj peněz pro výstavbu RD a to vede k vysokým prodejním částkám.

Předpokládám tedy, že ceny nemovitostí ještě mírně porostou, a proto je k nákupu či prodeji nejvyšší čas.

 

Zpracoval: Petr Pilát, jednatel FND Reality s.r.o.

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
BEZSTAROSTNOST

BEZSTAROSTNOST

Při prodeji zajistíme kompletní servis: administrativu, reklamu a právní servis.


Vy hledejte nové bydlení

PROFESIONALITA

PROFESIONALITA

Profesionální makléř odvede maximum od focení nemovitosti přes prohlídky po prodej.


Vy čekáte na peníze

REKLAMA

REKLAMA

Vaši nemovitost během prodeje propagujeme nejen v realitních katalozích.


Buďte vidět

DŮVĚRA

DŮVĚRA

Můžete se na nás spolehnout. Doladíme s vámi všechny drobnosti při koupi nebo prodeji.


Nestresujte se

FINANCOVÁNÍ

FINANCOVÁNÍ

Ve spolupráci s FND Finance, vám pomůžeme s financováním koupě nemovitosti.


Vše na jednom místě