blog

Reference: Realizovaný projekt od prvního kontaktu až po splněný sen

FND reality 17.07.2019

Reference: Realizovaný projekt od prvního kontaktu až po splněný sen

Jak už všichni víte, našim klientům plníme jejich sny. I když to není vždy úplně snadné, podařilo se nám splnit sen jednomu z našich klientů. Přečtěte si příběh z naší praxe, který měl průběh téměř pět let a vám ho přinášíme v pár minutách.

Pan J. Konečný se s námi seznámil na brněnském stavebním veletrhu v roce 2017. Zaujal ho koncept naší firmy a chtěl s námi řešit výstavbu rodinného domu.

S obdobným scénářem se setkáváme poměrně často. „Chtěl bych postavit rodinný dům, ale nemám pozemek ani příliš vlastních prostředků. Navíc momentálně žiju sám a tak nemám ani neomezený strop finančního limitu,“ dodal pan Konečný.

Tyto modelové situace jsou pro nás obrovskou výzvou. Dali jsme hlavy dohromady, vytvořili FND řešení a dali se do práce. Přes FND Finance jsme zjistili finanční možnosti pana Konečného a pak jsme s FND Stavby zvolili typ domu a cenový rozpočet. Následně jsme podle zbývajícího finančního limitu hledali stavební pozemek. Zde byla trochu komplikace v tom, že na pozemek nám zbývalo přibližně 1.500.000 Kč, ale v dané oblasti, kde chtěl pan Konečný bydlet, se cena pozemků pohybovala od dvou milionů korun a výš.

Tato fáze nás zdržela skoro rok, kdy se nám podařilo najít pozemek, Byl stále nad limitem, ale P. Pilátovi, jednatelovi FND Reality, se podařilo s majitelem vyjednat slevu. Jakmile se pozemek koupil, jeli jsme se na pozemek podívat s odborným týmem, který pozemek zaměřil a zvolil se typový dům Šarlota.

Pozemek z počátku nebyl zcela ideální, ale byl ve finančních možnostech klienta. Komplikace spočívaly v tom, že z jedné strany byl prudký sráz, který bylo potřeba řešit staticky a celkově jsme řešili terénní úpravy pozemku - z tohoto důvodu byl pozemek právě levnější.

Šli jsme do toho s plánem, že pozemky jiných našich klientů potřebovali hlínu odvážet (což je nákladné) a pan Konečný naopak potřeboval spíše navážet. Přebytečná hlína od jiných klientů se převezla na pozemek pana Konečného, ušetřily tak obě strany a z levného pozemku se stal plnohodnotný pozemek.

Výsledkem naší práce je to, že má dnes pan Konečný domeček v hodnotě vyšší, než ho vůbec pořídil, a v rámci svého finančního limitu.

Více fotografií a informací o rodinném domě najdete na webu FNDStavby.cz

Věřte i vy v sílu unikátního FND řešení a silného propojení našich divizí.

Autor: FND Reality

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
BEZSTAROSTNOST

BEZSTAROSTNOST

Při prodeji zajistíme kompletní servis: administrativu, reklamu a právní servis.


Vy hledejte nové bydlení

PROFESIONALITA

PROFESIONALITA

Profesionální makléř odvede maximum od focení nemovitosti přes prohlídky po prodej.


Vy čekáte na peníze

REKLAMA

REKLAMA

Vaši nemovitost během prodeje propagujeme nejen v realitních katalozích.


Buďte vidět

DŮVĚRA

DŮVĚRA

Můžete se na nás spolehnout. Doladíme s vámi všechny drobnosti při koupi nebo prodeji.


Nestresujte se

FINANCOVÁNÍ

FINANCOVÁNÍ

Ve spolupráci s FND Finance, vám pomůžeme s financováním koupě nemovitosti.


Vše na jednom místě