Reference: Realizovaný projekt od prvního kontaktu až po splněný sen

Reference: Realizovaný projekt od prvního kontaktu až po splněný sen

Jak už všichni víte, našim klientům plníme jejich sny. I když to není vždy úplně snadné, podařilo se nám splnit sen jednomu z našich klientů. Přečtěte si příběh z naší praxe, který měl průběh téměř pět let a vám ho přinášíme v pár minutách.

Pan J. Konečný se s námi seznámil na brněnském stavebním veletrhu v roce 2017. Zaujal ho koncept naší firmy a chtěl s námi řešit výstavbu rodinného domu.

S obdobným scénářem se setkáváme poměrně často. „Chtěl bych postavit rodinný dům, ale nemám pozemek ani příliš vlastních prostředků. Navíc momentálně žiju sám a tak nemám ani neomezený strop finančního limitu,“ dodal pan Konečný.

Tyto modelové situace jsou pro nás obrovskou výzvou. Dali jsme hlavy dohromady, vytvořili FND řešení a dali se do práce. Přes FND Finance jsme zjistili finanční možnosti pana Konečného a pak jsme s FND Stavby zvolili typ domu a cenový rozpočet. Následně jsme podle zbývajícího finančního limitu hledali stavební pozemek. Zde byla trochu komplikace v tom, že na pozemek nám zbývalo přibližně 1.500.000 Kč, ale v dané oblasti, kde chtěl pan Konečný bydlet, se cena pozemků pohybovala od dvou milionů korun a výš.

Tato fáze nás zdržela skoro rok, kdy se nám podařilo najít pozemek, Byl stále nad limitem, ale P. Pilátovi, jednatelovi FND Reality, se podařilo s majitelem vyjednat slevu. Jakmile se pozemek koupil, jeli jsme se na pozemek podívat s odborným týmem, který pozemek zaměřil a zvolil se typový dům Šarlota.

Pozemek z počátku nebyl zcela ideální, ale byl ve finančních možnostech klienta. Komplikace spočívaly v tom, že z jedné strany byl prudký sráz, který bylo potřeba řešit staticky a celkově jsme řešili terénní úpravy pozemku - z tohoto důvodu byl pozemek právě levnější.

Šli jsme do toho s plánem, že pozemky jiných našich klientů potřebovali hlínu odvážet (což je nákladné) a pan Konečný naopak potřeboval spíše navážet. Přebytečná hlína od jiných klientů se převezla na pozemek pana Konečného, ušetřily tak obě strany a z levného pozemku se stal plnohodnotný pozemek.

Výsledkem naší práce je to, že má dnes pan Konečný domeček v hodnotě vyšší, než ho vůbec pořídil, a v rámci svého finančního limitu.

Více fotografií a informací o rodinném domě najdete na webu FNDStavby.cz

Věřte i vy v sílu unikátního FND řešení a silného propojení našich divizí.

Autor: FND Reality