blog

Požadavek na rychlost prodeje nemovitosti se rapidně zvyšuje

FND reality 22.04.2021

Požadavek na rychlost prodeje nemovitosti se rapidně zvyšuje

Již déle jak rok trvající pandemie a s ní spojená opatření nutí čím dál více lidí do prodeje svých nemovitostí. Snižují se stavy, lidé přichází o zaměstnání i svá podnikání. Nedostatek financí je nutí dělat rozhodnutí, které nikdy udělat nechtěli - prodat svou nemovitost.

Téměř denně se v naší praxi setkáváme s tím, že se na nás s prodejem nemovitosti obrací lidé, kteří ji vůbec prodat nechtěli. Víme, že tato situace není pro nikoho příjemná a jednoduchá, proto se snažíme k našim klientům chovat s maximální vstřícností, lidsky a s pochopením.

Tím, že naše klienty dohnala aktuální situace k vyčerpání svých zdrojů a rezerv, je na nás kladen větší tlak - prodat nemovitost co nejrychleji. Z realitního pohledu se tento požadavek snažíme brát jako výzvu, díky které si na poradách stanovujeme nové cíle a strategie, jak uspíšit prodej nemovitosti.

Domníváme se, že pokud těmto lidem my i ostatní realitky nedokážeme prodat jejich nemovitost včas, může jim hrozit například zatížení exekucí. Vypozorovali jsme, že drtivá většina klientů chce této situaci předejít a řešit ji dříve než nastane.

Naše portfolio služeb zatím není tak široké, abychom nemovitosti například přeprodali prostřednictvím výkupu, ale nutí nás to při nejmenším k zamyšlení, jestli není ten pravý čas na to posunout FND Reality zase o kus dál - zaměřit se na pomoc těmto lidem, nabídnout jim službu výkupu nemovitosti a v ideálním případě nechat klienty v dané nemovitosti bydlet v nájmu.

Pokud jsou klienti opravdu v tíživé situaci, za uvážení stojí i další myšlenka, že bychom danou nemovitost převzali do své režie, nabízeli ji k prodeji a klientům ihned vyplatili tzv. zálohu z prodeje nemovitosti dopředu ještě před tím než pro nemovitost najdeme nového majitele. Tím zajistíme alespoň částečnou finanční pomoc našim klientům, a to ihned od náběru nemovitosti.

Situace není příznivá, ale snažíme se na ni reagovat jak nejrychleji dokážeme. Věříme, že společně to zvládneme.

Autor: FND Reality

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
BEZSTAROSTNOST

BEZSTAROSTNOST

Při prodeji zajistíme kompletní servis: administrativu, reklamu a právní servis.


Vy hledejte nové bydlení

PROFESIONALITA

PROFESIONALITA

Profesionální makléř odvede maximum od focení nemovitosti přes prohlídky po prodej.


Vy čekáte na peníze

REKLAMA

REKLAMA

Vaši nemovitost během prodeje propagujeme nejen v realitních katalozích.


Buďte vidět

DŮVĚRA

DŮVĚRA

Můžete se na nás spolehnout. Doladíme s vámi všechny drobnosti při koupi nebo prodeji.


Nestresujte se

FINANCOVÁNÍ

FINANCOVÁNÍ

Ve spolupráci s FND Finance, vám pomůžeme s financováním koupě nemovitosti.


Vše na jednom místě