blog

Náplň práce realitního makléře

FND reality 30.10.2023

Náplň práce realitního makléře

Přemýšleli jste někdy o tom proč byste měli využít služeb realitního makléře, nebo byste se jedním z nich rádi stali? Co všechno vlastně realitní makléř dělá a musí umět? Není toho málo, ale odměnou je kromě výdělku i různorodá práce s cestováním a potkáváním nových lidí.

Obchodník

Samozřejmě, že většinu lidí hned na první dobrou napadne, že makléř je v prvé řadě obchodník. A skutečně tomu tak je. Právě prodej a pronájem nemovitostí zdrojem jeho příjmů a cílem jeho snažení. Takže, ano. Realitní makléř je obchodník. Ale ne každý, kdo může být standardním obchodníkem co vám prodá nový a úžasný mop, o kterém jste do teď nevěděli, že jej nutně potřebujete, reality smí prodávat pouze lidé s kvalifikací/certifikací, jak jim to od roku 2020 nařizuje zákon. Makléř tak skutečně problematice musí rozumět.

Všeuměl

Realitní makléř by měl znát také tak trochu všechno. Nejen právní aspekty prodeje, ale třeba i řadu znalostí technických. Ty se mu budou hodit ve chvíli, kdy se seznamuje s nemovitostí k prodeji, aby mohl rozpoznat různé vady, a technická řešení, která ovlivňují cenu nemovitosti. Realitní makléř vám totiž zajistí pomocí několika metodik kvalifikovaný odhad nemovitosti a určí její reálnou hodnotu. Různé online kalkulačky jsou sice pohodlná věc, ale živou inteligentní osobu, která realitu vidí na vlastní oči, nenahradí. Takže makléř by měl být trochu právník, trochu stavař, lehce instalatér a elektrikář, také finanční poradce (nebo musí umět zajistit kvalitní poradenství financování) a často i trochu markeťák.

Co všechno tedy dělá?

Teď už víme, co by měl makléř znát. Ale co z toho? Z toho všeho vychází mix služeb, které nabízí. Na začátku vytvoří odhad nemovitosti, prohlédne a zkontroluje technický a právní stav nemovitosti (např. z katastru nemovitostí), zajistí profesionální nafocení/natočení, popř. homestaging. Dále zajišťuje prodejní nabídku nemovitosti a prohlídky přímo na místě. Organizuje několik procesů, které probíhají současně (právní a finanční záležitosti, homestaging, prohlídky…) a hlavně je pro prodávajícího a kupujícího průvodcem celým procesem.

Celkově se dá říct, že svými schopnostmi vám makléř ušetří spoustu času a námahy. Využití jeho služeb vás provede celým, ne zrovna snadným, prodejem/nákupem nemovitosti. Co říkáte? Využili byste služeb realitního makléře?

Nebo už s prodejem realit máte zkušenosti a chtěli byste se posunout? FND Reality hledají makléře, který by si u nás mohl vybudovat vlastní tým. Výhodou FND Realit je podpora dalších částí skupiny FND, která klientům zajistí financování nákupu nemovitostí, stavební divize, která může zajistit stavbu domu na koupeném pozemku nebo naše designové studio, které navrhne interiér na míru. Ať už chcete prodat/koupit nemovitost, nebo si myslíte, že byste byli platným členem našeho týmu, obraťte se na FND Reality.

Autor: FND Reality

Nachytřete se

Nové články

benefits backgound
BEZSTAROSTNOST

BEZSTAROSTNOST

Při prodeji zajistíme kompletní servis: administrativu, reklamu a právní servis.


Vy hledejte nové bydlení

PROFESIONALITA

PROFESIONALITA

Profesionální makléř odvede maximum od focení nemovitosti přes prohlídky po prodej.


Vy čekáte na peníze

REKLAMA

REKLAMA

Vaši nemovitost během prodeje propagujeme nejen v realitních katalozích.


Buďte vidět

DŮVĚRA

DŮVĚRA

Můžete se na nás spolehnout. Doladíme s vámi všechny drobnosti při koupi nebo prodeji.


Nestresujte se

FINANCOVÁNÍ

FINANCOVÁNÍ

Ve spolupráci s FND Finance, vám pomůžeme s financováním koupě nemovitosti.


Vše na jednom místě