Aktuálně v Brně zaplatíte sto tisíc korun za metr čtvereční v novém bytě

Aktuálně v Brně zaplatíte sto tisíc korun za metr čtvereční v novém bytě

Výstavba nových bytů v Brně je v plném proudu. Poptávka po nich je a zájem ze strany kupujících je silný, ne každý na jejich koupi ale dosáhne.

Jednou z příčin neustálého růstu cen bytů je zdlouhavé povolování nových staveb, zdražování pozemků, na kterých se výstavby nových bytů plánují, a v současné době celosvětový problém týkající se zdražování stavebních materiálů.

V porovnání s cenami bytů v Brně před rokem jsou ty dnešní o 27 % vyšší. Čím dál méně lidí ze střední třídy na ně ale dosáhne, a proto jsou i nadále nuceni bydlet v předražených pronájmech nebo si z finančních důvodů mohou dovolit spíše byty s menší dispozicí, zejména garsonky, o které je velký zájem. Kdo se raduje, jsou investoři, kteří nově postavené byty zkupují a získávají díky nim další finanční prostředky.

Jestliže máte zájem o koupi bytu v Brně nebo jeho okolí, neváhejte nám zaslat poptávku, kterou následně zaevidujeme do našeho systému, a pokud se nám vhodná nemovitost naskytne, budete mezi prvními, které informujeme.

CHCI ZASLAT POPTÁVKU

Autor: FND Reality